Co je to intuitivní masážní rituál 

Jedná se o intuitivní masáž,

za použití různých masážních technik, inspirovaných zejména východními naukami, doplněných o prohřátí lávovými kameny, poškrabování guasha destičkou (původ v tradiční čínské medicíně), baňkováním, parafínovými, bylinnými, medovými nebo solnými obklady, medovými nebo solnými zábaly, nebo zábaly z pečujících mastí, krémů, nebo za použití rostlinných nebo přírodních masek z jogurtu, ovoce, semínek, kávy apod. Používám i přikládání mokrých teplých ručníků, které přináší pocity uvolnění teplem a vůní esenciálních olejů, která je použita do lázně pro jejich namáčení. Pracuji intuitivně podle potřeby klienta v danou chvíli. Vše je poskládáno tak, aby masáž byla požitkem a zároveň pomáhala s aktuálním problémem klienta a přispívala k aktivaci samoléčebných sil.

Používám čisté přírodní oleje, či obohacené o přírodní vonné esence nebo masti s výtažky z bylin.

Jedná se o vysoce relaxační masáž, která je zaměřená na posílení proudění životní energie, obsahuje práci s meridiány (energetickými dráhami, kterými je tělo protkáno), s prvky akupresury, jenž přináší harmonizaci energetického systému. Klient se propadá do jiných úrovní vědomí, mozek sníží svou aktivitu a toto rozpoložení aktivuje samoléčebné síly, které v sobě máme k využití každý.

Rituál dle potřeby může také obsahovat pěstící zábal rukou, nohou, výživné ošetření obličeje a dekoltu s lymfodrenážní či liftingovou masáží, případně aplikaci obličejové masky nebo masky dekoltu a krku.

Kouzlo každého rituálu spočívá v originálnosti pro každého klienta, neboť celá masáž je prováděna intuitivně s ohledem na aktuální problematiku.

Každý rituál může být po dohodě doplněn závěrečnou vedenou meditací, pomocí imaginace.

Intuitivní masážní rituál je možné objednat podle délky jeho trvání.

Zde jsou možnosti a ceník pro letošní rok 2023.


 Ceník

Záda, šíje, hlava, horní končetiny, část dolních končetin (intuitivní ošetření dle aktuální potřeby klienta)

délka masáže: 45 min


800 Kč

Zadní část těla, záda, šije, hlava, horní a dolní končetiny (intuitivní ošetření dle aktuální potřeby klienta)

délka masáže: 60min

1000 Kč

Celotělová masáž vč. obličeje

(intuitivní rituál - ošetření dle aktuální potřeby klienta)

délka masáže: 90 min

1500 Kč


LUXUSNÍ NOVINKA 

Ayurvédský masážní rituál s parní lázní       3500 Kč

(Celotělový masážní rituál  s použitím 5 speciálně namíchaných vonných olejů pro různé části těla - pro dolní končetiny, břicho a hrudník, záda, horní končetiny, hlavu. Tělo je prohříváno lávovými kameny, jsou prováděny pěstící a detoxikační zábaly, včetně aplikace pečujících masek na obličej, ruce a nohy. Završení rituálu - parní lázeň v parním boxu, kdy se odplaví všechny škodliviny, uvolněné masáží).
délka procedury: 200 min

Intuitivní masážní rituál

(celotělová masáž, vč. kartáčování a zábalů, zaměřená na lymfatický oběh a celulitidu)

délka masáže: 90 min

1700 Kč


Intuitivní masážní rituál

(celotělové ošetření, vč. obličeje s aplikací pěstící masky, zábalu rukou a nohou) 

délka masáže: 120 min

1900 Kč

Intuitivní masážní rituál

(celotělové ošetření, vč. obličeje s aplikací pěstící masky, zábalu rukou a nohou) 

délka masáže: 150 min

2350 Kč

Intuitivní masážní rituál

(celotělové ošetření, vč. obličeje s aplikací pěstící masky, zábalu rukou a nohou a dalších pečujících doplňků) 

délka masáže: 180 min

2800 Kč

POPIS SPECIÁLNÍCH MASÁŽÍ A DOPLŇKŮ K MASÁŽÍM A RITUÁLŮM:

BAŇKOVÁNÍ je tzv. vakuová terapie

Baňkování je doplněk masáže, kde je třeba uvolnění tkáně do hloubky. Sestavy baněk nebo jejich kombinace jsou definovány dle individuální potřeby klienta. Baňkování se využívá např. při bolestech zad, šíje, i při celulitidě, neboť dochází k oddělení extraktu tukových potních žláz, aktivuje krevní i lymfatický oběh, zrychluje látkovou výměnu, zvyšuje napínání a elasticitu svalů, celkově stimuluje regenerační procesy. Po této proceduře je vhodný odpočinek, nejlépe při šálku čaje. Délka procedury - dle individuální potřeby..

GUA SHA

Guasha v doslovném překladu znamená "seškrábat vše špatné".

Při této terapii se používá speciální škrabka, která je nejčastěji vyrobena z nefritu nebo z buvolího nebo jačího rohu. Škrabkou se pevně tlačí na promaštěnou kůži a postupně se uvolňuje stažená tkáň.

Působením guasha škrabky dojde k výraznému prokrvení periferních kapilár, což se často projevuje podkožními výrony krve. Tyto výrony ovšem nejsou klasické modřiny, při kterých dochází k praskání kapilár. U Guashy zůstávají cévky nepoškozeny, proto výrony mizí již během dvou až čtyř dnů.

Během terapie se "vyškrabují" z těla nečistoty a toxiny, díky zlepšující se látkové výměně v kůži a svalech. Používá se také, podobně jako baňky, k uvolnění napětí při stažení svalového tonusu. Terapii je možné použít, když je třeba srazit vysoké horečky i při tělesné únavě.

Též úspěšně pomáhá například sportovcům po vysokém fyzickém výkonu, pro rychlé vyplavení kyseliny mléčné z těla.

MEDOVÁ MASÁŽ - DETOXIKAČNÍ RITUÁLNÍ TERAPIE


Jedná se o třífázovou dynamickou masáž zad teplým medem, spojenou s působením na reflexní body kolem páteře. Organismus se zahřeje kladením horkých kamenů, následuje masáž teplým medem a na závěr se na tělo pokládá prohřívací mokrý zábal.

Při masáži medem se někdy přidává i sůl, nejlépe himalájská nebo sůl z mrtvého moře. Je to silná zásaditá procedura, vyvolávající okamžité detoxikační procesy. Po takovém ošetření je vždy vhodné naplánovat relaxační režim a odpočinek.

TĚHOTENSKÁ MASÁŽ

Je speciální masáž pro nastávající maminky v pokročilejší fázi těhotenství, za použití vybraných esenciálních bioolejů na podporu elasticity kůže a jako prevence proti pajizévkám (striím). Je to velmi jemná, relaxační technika ošetřující celé tělo, vč. šíje, obličeje a vlasové části hlavy.

AKUPRESURNÍ MASÁŽ PLOSKY NOHY

Je úžasný relaxační rituál nohou, jehož pocit se následně přenáší do celého těla. Před samotnou masáží je provedena solná, bylinná koupel nohou v dřevěném vědru, kde jsou dolní končetiny pro zvýšení účinku potopeny až ke kolenům. Zároveň se provádí uvolňující masáž šije a trapézů lávovými kameny. Plosky nohou a lýtka jsou po masáži a akupresuře ošetřeny bylinným krémem.

INTUITIVNÍ MASÁŽNÍ RITUÁL JE MOŽNÉ OBOHATIT O:

PARNÍ LÁZEŇ

tzv. Ushmashveda, je jedna z ayurvédských léčebných procedur. Pod pojmem "parní sauna" rozumíme vlhkou teplou lázeň. Vlhkost vzduchu v parní sauně dosahuje až 80-100% a spolu s teplotou 40-55 °C vytváří jedinečné klima, které velmi příznivě působí na lidský organismus. Celková tělesná teplota stoupá asi o 1-2 °C a to má za následek mírné zrychlení metabolismu. Následkem pobytu v parní kabině pak stoupá spotřeba kyslíku a dochází k celkové stimulaci všech životních funkcí. Pobyt v parní kabině velmi příjemně revitalizuje celé tělo. Parní sauna je často s oblibou kombinována s inhalací (přehozením ručníku nad prostorem hlavy, která zůstává mimo prostor lázně) a aromaterapií. Vonné esence jsou přimíchávány do prostoru parní lázně. Aromaterapie velmi účinně podpoří zlepšení fyzické, emocionální i duševní pohody. Účinek horké páry má rozsáhlé spektrum působnosti - přes stimulaci krevního oběhu, uvolnění svalového tonusu, křečí, vyčištění pleti až ke zlepšení zdravotní kondice při nachlazení, astmatu, problémy s dutinami, průduškami nebo plícemi.

Celková délka procedury - 30 minut ( 15 min. parní lázeň + 15 min odpočinek na lůžku).

PARAFÍNOVÉ OŠETŘENÍ

(LZE VYUŽÍT JAKO DOPLNĚK KE KAŽDÉ MASÁŽI)

Je aplikováno na horní i dolní končetiny ve třech vrstvách. Lze využít a aplikovat jako obklad i na další části těla, např. na záda, ramena, lokty, kolena. Parafín hloubkově prohřívá, zjemňuje a vyživuje kůži, uvolňuje svaly, pomáhá při bolestech kloubů. Parafín je účinný v léčení bolestivých příznaků spojených s artritidou. Parafínová léčba se indikuje u chronických revmatických onemocnění především drobných kloubů končetin, často též u nejrůznějších vertebrogenních onemocnění, tj. onemocnění páteře nebo onemocnění s páteří související. Terapeutický parafín obsahuje parafinový olej a je proto mnohem měkčí než jiné voskové přípravky používané v oblasti zdraví a v kosmetickém průmyslu.

Ceník

Parafínové ošetření rukou

200 Kč

Parafínové ošetření nohou  

300 Kč

Parafínové ošetření rukou a nohou 

400 Kč

Babymasáž

Baby masáž se praktikuje se od doby, kdy se děťátku po narození zahojí pupíček, ve východních zemích na toto nečekají a masírují děťátko ihned po narození, a to přírodním olejem, nejlépe sezamovým nebo těstíčkem ze sezamového oleje a vody.

Jemně se masíruje celé dětské tělíčko a aktivuje se tak oběhový systém, okysličí se tkáň, což vyvolá vyplavení stresových látek, které se vytvoří při porodu. I když je porodvelmi ohleduplný jak k matce tak i k dítěti, je to přeci jen velká změna, kterou dítě podstupuje.

Vymění místo v matčině lůně, kde je mu blaze, teplo, bezpečno za těsné porodní cesty a poté místo, kde je studeno, hlučno. Přichází jiné vjemy, než na které bylo doposud zvyklé.

Pak je vhodné bezprostředně položit děťátko na maminčino tělo, aby cítilo její vůni, teplo, tlukot srdce a laskavé doteky...Dotek znamená kontakt. Jde o kontakt v tichu, kdy se matka a dítě dorozumívají pomocí pocitů. Ze všech smyslů se hmat rozvíjí jako první.

Dítě při masáži pociťuje, že je přijímáno, milováno a prožívá tak pocit radosti a štěstí. Při masáži jde o to, zapomenout na okolní svět a zaměřit svou pozornost na dítě, na pocity při dotecích.

Rozvíjí se tak neverbální komunikace oběma směry - od dítěte k matce a od matky k dítěti. Také empatie, vcítění se do druhé osoby, což je pro harmonický život velmi důležité. Do budoucna se vytváří potřeba vyjadřovat své pocity, nedusit je v sobě, ale projevit je a dát o nich vědět.

Je možné masírovat ve skupinách, formou workshopu, maximálně 10 párů rodičů s dětmi, kdy je výuce věnována část dne, cca 90 minut. Cena je 600,- CZK /rodič a dítě. Skripta s popisem práce krok za krokem jsou v ceně.

Dále je možné absolvovat cyklický kurz - 3 setkání po 45 minutách ( pro individuální přístup - 1 pár rodiče s dítětem ). Cena je 2400,- CZK za 3 setkání. Skripta v ceně.

Když se masáž stane pravidelností, přinese radost a harmonii dítěti i matce.

Pokud k masáži přizveme i další členy rodiny, stane se z ní krásná, láskyplná činnost, která upevňuje rodinné vztahy a otevírá srdce.

Pracuje se s čistými rostlinnými oleji, které tvoří základ pro aromaterapeutické esence.

Vůně v nás vyvolává pocity, je nám buď příjemná, nepříjemná nebo působí neutrálně. Pro děti jsou vhodné zejména levandule, bergamot, citrón, pomeranč, neroli, mandarinka, grepfruit, borovice, eukalyptus, smrkové jehličí.


Veškeré terapie lze mezi sebou vhodně kombinovat dle individuální potřeby klienta.

Relaxační masáže lze po dohodě doplnit o závěrečnou meditaci.

Objednejte si mé služby

Vyplňte všechny potřebné údaje a  já se vám ozvu co nejdříve zpět.